Bereket Enerji Grubu

Grup Şirketleri

ADM Elektrik Dağıtım

ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. Türkiye’nin yeni elektrik piyasası kanunu kapsamında ilk elektrik dağıtım lisansı alan şirkettir. ADM Türkiye’nin batısında Aydın, Denizli ve Muğla illerini kapsayan yaklaşık olarak 1.6 milyon müşteriye hizmet veren bir elektrik dağıtım şirketidir. Dağıtım bölgesi 15 Ağustos 2008 tarihinde özelleştirilmiştir. ADM’nin lisans hakları 30 yıl boyunca, dağıtım şebekesinin işletilmesini, yatırım yapılmasını, perakende satış ve ilgili hizmetlerin yürütülmesini kapsamaktadır.

GDZ Elektrik Dağıtım

GDZ dağıtım bölgesi 5,3 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Bu da Türkiye’nin toplam nüfusunun %7,1’ine tekabül eder. GDZ 2011 itibariyle 2,5 milyon müşteriye hizmet vermektedir. İzmir ve Manisa şehirlerinde elektrik dağıtımı ve perakende satışı yapan, GDZ şirketinin devir işlemleri tamamlanmıştır.

Elsan Elektrik Gereçleri San. Ve Tic. A.Ş.

1980 yılında Denizli’de kurulan, kendi sektöründe lider firmalardan biri olan ELSAN A.Ş, başta emaye bobin teli olmak üzere çeşitli elektrik malzemeleri üretmektedir. Elsan ’ın her yıl hızlanarak artan kapasitesi bugün 23.000 ton/yıl’a ulaşmış ve satışlarının %65’ini yurt dışına ihraç ederek, tüm dünyaya hizmet veren bir dünya markası olmuştur.

Parla Güneş Enerjisi Panelleri ve EPC Çözümleri

Türkiye’nin yenilenebilir enerji açısından en önemli potansiyeli olan güneş enerjisinden yararlanmak ve güneş enerjisi teknolojilerini geliştirmek amacıyla 2014 yılında güneş panelleri üretim tesisinin kurulumuna başlanmış ve 2015 yılı Mayıs ayında da ilk güneş paneli üretimi PARLA markasıyla gerçekleştirilmiştir. Anılan tesis ve paneller için TÜV Rheinland Kalite sertifikası bulunmaktadır.

Denizli ilinde 16.000m2’si kapalı toplam 33.000m2’lik bir alanda, üç ayrı hatta toplam 150 MW’lık bir üretim kapasitesine sahip olan tesiste ileri Alman teknolojisi ile PARLA güneş panellerinin üretimi gerçekleştirilmektedir. Üretilen paneller hem Bereket Enerji’nin kendi güneş enerji santrallarında hem de müşterilerimizin değişik santrallarında çatı ve arazi tipi olmak üzere uygulama alanı bulmaktadır.

Gelecekte enerji ihtiyacının karşılanmasında en önemli yenilenebilir enerji kaynağının güneş enerjisi olduğunu değerlendiren Bereket Enerji, ülkemizin güneş enerjisi teknolojilerini yurt dışından ithal eden değil, kendisi üreten bir ülke olabilmesi için Araştırma ve Geliştirme(ARGE) faaliyetlerine ve projelerine büyük önem vermektedir. Bu çalışmalar çerçevesinde uluslararası ve ulusal boyutta bir çok projelere katılmış bulunmaktadır.

 

2015 yılında PARLA markasıyla kendi güneş panellerini üretmeye başlayan Bereket Enerji müşterilerine anahtar teslimi GES kurulumu(EPC) hizmetleri de sunmakta; güneş enerjisi santrallarının kurulumlarının yaygınlaşması ve bunun en uygun teknolojilerle en verimli şekilde gerçekleştirilmesi için bu alandaki deneyimlerini müşterileriyle paylaşmaktadır.

Bereket Enerji bu alandaki çalışmalarına ve yatırımlarına devam edecektir.