Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. ile Maden İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. ile Maden İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Bereket Enerji bünyesinde faaliyet gösteren Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. ile Maden İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlandı.

Termik santralin maden bölümünde çalışan 360 işçiyi kapsayan yeni dönem toplu iş sözleşmesi 1 Ocak 2017’den geçerli olmak üzere 2 yıllık bir süreyi kapsayacak.

Ankara’da düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Maden İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, işçilerin emeklerinin karşılığı olarak yeni haklara kavuştuğunu belirterek, “Bereket Enerji ve Yatağan Termik Enerji Üretim şirketinin yöneticilerine görüşmelerdeki olumlu ve özverili yaklaşımları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Maden- İş Genel TİS ve Mevzuat Sekreteri Hasan Hüseyin Gürbüz ise özelleştirme sürecinden sonra sendika ve işveren arasında güvene dayalı bir diyalog oluştuğunu, bu olumlu havanın sözleşme görüşmelerine yansıdığını ifade etti. Maden İş Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Osman İlhan da, "Yatağan’da işçiler de işveren de mutlu"diyerek toplu sözleşmeyle yaşanan sevinci özetledi.

Toplu İş sözleşmesi imza törenine Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. adına Aykut Atlas, Arif Yılmaz Durucan, Yusuf Dinç, Serhat Başara ve Av. Nazan Çallı ile birlikte katılan İcra Kurulu üyesi ve Bereket Enerji İnsan Kaynakları Müdürü Ersin Yazıcı, “Toplu iş sözleşmesinin sorunsuz bir şekilde sonuçlanması her iki taraf için sevindirici bir gelişmedir" dedi.