Bereket Enerji Grubu şirketleri, Anadolu 500 listesinde enerji sektöründe ilk iki sırada yer aldı.

Bereket Enerji Grubu şirketleri, Anadolu 500 listesinde enerji sektöründe ilk iki sırada yer aldı.

Ekonomist Dergisi’nce gerçekleştirilen ‘’Anadolu 500’’ araştırmasında,  Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. enerji sektöründe Türkiye’nin en büyük şirketi olurken, Bereket Enerji Üretim A.Ş. de ikinci sırayı aldı.

Anadolu 500 genel sıralamasında ise Aydem 11.nci,  Bereket Enerji 14.ncü büyük şirketi ilan edildi. Bereket Enerji ayrıca Anadolu’da en hızlı büyüyen şirketler sıralamasında ve istihdamını en çok artıran şirketler sıralamasında Türkiye ikincisi oldu. Karını en çok artıran şirketler sıralamasında ise Türkiye dokuzuncusu ilan edildi.

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı yaptığı açıklamada; "Türkiye, dünya enerji sıralamasında 13. Sırada. Hedefimiz ilk 10 ülke içinde yer almaktır. Bereket Enerji Grubu bu hedefe ulaşmak için geçmişte olduğu gibi gelecekte de katkı sağlayacaktır. Enerji sektörünün önemli bir oyuncusu olarak bu konuda üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Ekonomist Dergisi’nin araştırmasından büyük gurur ve mutluluk duyduk. Bu başarıyı çalışanlarımız ile birlikte elde ettik. Enerji sektöründe Türkiye için var olmaya ve geleceğe güvenle bakmaya devam edeceğiz." dedi.