Alatay Elektromobil “Efficiency Challende Electric Vehicle” Yarışmasında iki yıl üst üste birinci oldu.

Alatay Elektromobil “Efficiency Challende Electric Vehicle” Yarışmasında iki yıl üst üste birinci oldu.

The vehicle 2017 Alatay Elektromobil designed by the Faculty of Engineering and Faculty of Technology of Pamukkale University, financed by Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. ("Aydem") as its main sponsor, ranked first in the category of "Promotion of Production of Domestic Products" at TÜBİTAK's “Efficiency Challenge Electric Vehicle” contest in 2017, repeating its success in 2016.

Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin (“Aydem’’) ana sponsoru olduğu Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafından tasarlanan 2017 Alatay Elektromobil aracı, TÜBİTAK “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarışmasında 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da ‘’Yerli Ürün Teşvik’’ dalında birinciliğe layık görüldü.

Müşterilerine elektrik tedarik hizmeti sunarken doğaya zarar vermeden yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelme bilinci ile hareket eden Aydem, bu doğrultuda, şehir içi ulaşıma yönelik ve fosil yakıt tüketmeyen bir elektrikli araç projesi olan Alatay Elektromobil projesini desteklemektedir. Aydem’in sponsorluk çalışmalarını üstlendiği projeyi yürüten PAU Atay Takımı, 2017 yılında üretmiş olduğu yeni model Alatay Elektromobil aracı ile “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarışmasında TÜBİTAK’ın zorunlu kıldığı dört zorunlu bileşeni (motor, motor sürücüsü, batarya yönetim sistemi ve yerleşik şarj birimi) üreten iki takımdan biri olma başarısını göstererek 2016 yılında olduğu gibi bu yıl da iki yıl üst üste “Yerli Ürün Teşvik” dalında Türkiye birinciliğini elde ederek başarısını sürdürdü.

Aydem Hakkında

Aydem Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde yaklaşık 1,8 milyon müşteriye en avantajlı fiyatlarla elektrik hizmeti sunmayı ve müşteri memnuniyetini sürekli kılmayı hedefleyen çalışmalarını 9 yıldır sürdürmektedir. 2013 yılında Gediz Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi’nin bünyeye katılmasıyla İzmir ve Manisa illerinde de elektrik perakende satış hizmeti vermeye başlanmıştır. İzmir ve Manisa bölgelerindeki müşteri sayısı yaklaşık olarak 2,9 milyona ulaşmıştır.

http://www.aydem.com

http://www.gediz.com